Intel’den VR Teknoloji Devrimi, Project Alloy!

Intel, yeni tanıtmış olduğu VR kaskıyla sektörün öncüsü olmaya hazırlanıyor. Peki, Intel yeni kaskıyla son kullanıcıya neler sunacak? İşte Intel VR Project Alloy’un detayları.

Günümüz teknolojisinde önü en çok açık teknoloji yatırımlarında biri olarak değerlendirilen sanal gerçeklik kavramı her geçen gün yeniliklere gebe oluyor.

Pek çok dünya devi firmanın konuyla ilgili ciddi atılımlarda bulunduğunu görmüşken Intel de bugün düzenlemiş olduğu lansmanla birlikte yeni sanal gerçeklik kaskını tanıttı.  Sanal gerçeklik sektörünün son üyesi olan Intel VR kaskın Project Alloy adıyla çıkış yapacağı duyuruldu.

Bağımsız VR Deneyimi Sunuyor!
Intel’in Project Alloy kaskıyla birlikte sanal gerçekliğe yeni bir boyut katılacağı aşikar. Zira Project Alloy’un temel yeniliği tamamen bağımsız bir teknolojiye sahip olması. Tamamen kablosuz bir mimari üzerine şekillenenVR kaskın herhangi bir konsoldan ve ya bir bilgisayardan bağımsız çalışma kabiliyetine sahip olmaması kaskı diğerlerinden daha özgür kılıyor.

Intel’e Windows Desteği
Yeni sanal gerçeklik kaskında Windows Holographic kullacağını duyuran Intel, Hololens’le aynı işletim sistemini taşımasıyla birlikte daha genişletilebilir olacak. Açık kaynak kodlu sunulacak sistemin pek çok geliştirici tarafından da ilgi görmesi öngörülüyor.

Arttırılmış Gerçeklik Ön Planda
Intel yeni teknolojisi için arttırılmış gerçekliği de ön planda tutacak. Bulunulan ortamın üç boyutlu yapısına göre aksiyon alan kaskın kullanıcısının el hareketlerine duyarlı olarak hareket kabiliyetine sahip olması gerçek arttırılmış gerçeklik deneyimini sunacağa benziyor.

Intel Project Alloy’un satışa sunulacağı tarih için 2017’nin son dönemini işaret ediyor.Bir cevap yazın