Telefon Ekranını Vücudumuza Taşıyan Akıllı Bileklik

Cicret, 2014 yılında bir hayalle başlayan ancak, günümüzde hayal olmaktan çıkan bir akıllı bileklik. Sıra dışı bileklik, CEO Pascal Pommier ile başkan yardımcısı ve kurucu ortak konumundaki oğluGuillaume Pommier’in yönetimindeki tecrübeli bir ekip tarafından geliştiriliyor.

Şu an prototip aşamasındaki Cicret, ön sipariş alımına 2016 sonbaharında başlayacak. Ön siparişin ardından, seri üretim safhasına geçilecek. Bu süre zarfında ise Cicret’ın ardındaki ekip, bilekliğin donanımsal özelliklerinin ve tasarımının kusursuza yaklaşması için son aşamaya ulaşıncaya kadar iyileştirmelerine ve geliştirmelerine devam edecek.

Yaratıcı ekip, şimdiye kadar hareket sensörü sistemini ön kolda çalıştırmayı, taşınabilir picoprojektörden kolun üstüne görüntü yansıtmayı ve bu iki temel özelliği sorunsuz şekilde bir araya getirip tamamlayıcı parçalarla desteklemeyi başarmış.

Cicret’taki projektör sayesinde akıllı telefon ekranı, ön kolun iç ya da dış kısmına yansıtılıyor ve akıllı bileklik telefona ihtiyaç kalmadan sosyal ağları kullanmanızı, e-posta okuyup yanıtlamayı, hava durumu bilgisi almayı, güncel haberleri takip edebilmeyi, Google Maps gibi üçüncü parti uygulamalar üzerinden yol bulabilmenin yanı sıra oyun oynayabilmeyi sağlıyor. Android ve iOS telefonlarla birlikte kullanılabilen Cicret su geçirmez, dayanıklı bir yapıya sahip olacak ve mavi, turuncu, siyah renklerde karşımıza çıkacak.

Cicret, internet sitesi üzerinden başlattığı kampanya ile bekleme listesinde şimdiden yerini alan destekçilerden 500.000 dolar elde etmiş. 15 Ağustos’a kadar 250 dolar bağış karşılığında siz de bilimkurgu filmlerini aratmayan görüntü ve özellikteki bu bileklikten edinebilirsiniz. Cicret hakkındaki gelişmeleri Twitter ve Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.Bir cevap yazın